Tiny House almanız için 5 neden

Tiny House almanız için 5 neden

1- Hayal Ettiğiniz Yer Eviniz Olsun

Geleneksel beton evlerimiz yapısı gereği her gün aynı sokağa, aynı caddeye aynı şehire uyandığımız bir hayatı yaşamayı zorunlu kılıyor. Günlük hayatın temposundan uzaklaşıp konum bağımlılığınızı ortadan kaldırmak için Tiny House alıştıklarımızın çok dışında ve etkileyici bir fırsat. Hiçbir yere bağlı kalmadan, olabildiğine özgür bir yaşam için sizi ne tutuyor? Sadece hayal edip kendinize rota belirlemeniz yeterli. 

2- Maksimum Konfor Minimum Alan

Günümüz düzeninde geniş evler, kullanılmayan odalar, kullanılmayan eşyalar ve daha pek çok fazlalığın yüküyle yaşıyoruz. Yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen bu fazlalıkların fark etmesek de stresli, yorgun bireyler olmamızda etkisi büyük. Ama felsefesinde minimalizm yatan Tiny House’ta  tüm bunların aksine daha az, sade ve kaliteli bir yaşam sürmek mümkün. Geleneksel büyük evlerin aksine kirlenecek çok fazla eşyanız ve temizlenecek alanınız olmadığı için sevdiklerinize ve kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Fazlalıklardan kurtulunca anılarınız için daha çok yer açıldığını göreceksiniz.

3- Doğayla Barışma Zamanı

Bir göl manzarası, deniz manzarası ya da ormanın içinde yeşile bezenmiş bir hayat yaşamak artık çok zor değil. Hangisini seçecek olursanız olun doğayla aramıza giren mesafeyi kısaltmış, daha çevreci ve sürdürülebilir hayata adım atmış olacaksınız. Mevsimleri en çok siz hissedecek, yeryüzünün teninini en yakından siz deneyimleyeceksiniz.

4- Sevdiklerinize Daha Çok Zaman Ayırın

Sizi sevdiklerinizle ilgilenmekten alıkoyan geleneksel yaşamın tüm kurallarını unutun. Yeşil bir sabaha uyandığınız, beraber yemekler yapabileceğiniz, gün batımını izleyebildiğiniz, akşam ise ateş yakıp keyifle sohbet edeceğiniz bir gün hayal edin. Tiny House ile bu hayal bir gün değil her gün mümkün.

5- Giderlerinizi Minimalize Edin

Daha az sabit giderle ve daha az tüketimle hem paranızı korumuş olacaksınız hem de doğa için yapabileceğiniz en iyi şeyi yapmış olacaksınız. Giderlerinizden artan bütçeyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.